Szukaj

Usługi informatyczne dla firm w Warszawie – jakie zadania można zlecić firmie informatycznej?
31.03.2023

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez dostępu do narzędzi IT. Nawet małe biznesy korzystają z różnych programów i rozwiązań sieciowych. W efekcie rośnie zapotrzebowanie na usługi informatyczne dla firm, w ramach których specjaliści zajmują się np. wdrażaniem, integracją oraz konfiguracją oprogramowania. Zakres oferowanego przez nich wsparcia jest jednak znacznie szerszy i z artykułu dowiesz się, jakie jeszcze zadania możesz im zlecić. Kwestie te wyjaśniają specjaliści naszej firmy BSS z Warszawy, zajmującej się opieką nad systemami IT i wykonywaniem projektów sieci komputerowych – zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto korzystać z usług informatycznych dla firm?

Opieką nad infrastrukturą IT w przedsiębiorstwie mogą zajmować się zatrudnieni w nim informatycy. Jednak utrzymanie zespołu takich pracowników wiąże się z ogromnymi kosztami. Sprawę komplikuje także fakt, że obecnie stosowane systemy informatyczne i rozwiązania sieciowe są niezwykle rozbudowane. Opieka nad nimi wiąże się więc z koniecznością zatrudniania fachowców z różnych dziedzin, w tym np.:

  • administratorów baz danych i sieci komputerowych,
  • programistów, którzy będą odpowiadać np. za projekty i tworzenie oprogramowania czy jego integrację z obecnymi narzędziami,
  • specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa

Z powyższych powodów przedsiębiorcy chętnie korzystają z rozwiązania alternatywnego, czyli outsourcingu. Zewnętrzna firma świadczy usługi informatyczne w ramach stałej miesięcznej opłaty. Przedsiębiorstwo uzyskuje dostęp do kompleksowego wsparcia IT. Może korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych fachowców z branży, którzy zajmują się np. wdrażaniem systemów komputerowych, konfiguracją rozwiązań sieciowych i wieloma innymi zadaniami.

Z jakich usług informatycznych mogą korzystać firmy?

Należy podkreślić, że zakres opieki IT w ramach outsourcingu dopasowuje się do potrzeb przedsiębiorstwa. Może więc obejmować mnóstwo różnych zadań, ale jak podkreślają specjaliści naszej firmy BSS, wśród nich jest kilka takich usług, które są zdecydowanie najpopularniejsze. To przede wszystkim:

Projektowanie sieci komputerowych i konfigurowanie rozwiązań sieciowych

Z tego rodzaju wsparcia IT najczęściej korzystają przedsiębiorstwa szykujące się do inwestycji w systemy informatyczne lub rozbudowy obecnie stosowanych rozwiązań. W takim przypadku najpierw należy zaplanować sieć komputerową, a więc wykonać jej projekt. Oprócz tego firma świadcząca usługi IT zajmie się jej wdrożeniem, a następnie konfiguracją rozwiązań sieciowych.

Integracja oprogramowania

Obecnie stosowanie systemy informatyczne to rozbudowane struktury. Składa się na nie wiele elementów, które muszą ściśle ze sobą współpracować. Z tego powodu, wdrażając nowe oprogramowanie czy rozwiązania sieciowe, należy przeprowadzić ich integrację z obecną infrastrukturą IT. W praktyce usługa ta polega na włączeniu programów np. do obecnie wykorzystywanych narzędzi ERP czy logistycznych. Prawidłowo wykonana konfiguracja zapewni efektywną wymianę informacji i tym samym zwiększy wydajność działania firmy.

Wdrażanie systemów informatycznych

To niezwykle kompleksowa usługa informatyczna realizowana na zlecenie firm. Zadania związane z wdrażaniem systemu IT obejmują w zasadzie wszystko, co opisaliśmy wcześniej. Specjaliści wykonują np. projekt sieci komputerowej, realizują go, a następnie m.in. konfigurują rozwiązania sieciowe czy integrują oprogramowanie. W procesie tym niezwykle ważna jest troska o zabezpieczenie całej infrastruktury szczególnie pod kątem cyberbezpieczeństwa.

Kompleksowa opieka nad systemami IT firmy – skorzystaj z usług informatycznych od BSS

Dostęp do nowoczesnych narzędzi IT jest dziś kluczowy, gdyż zwiększa wydajność pracy przedsiębiorstwa, daje jej ogromne możliwości rozwoju i pozwala na zachowanie konkurencyjności. Z tego powodu opiekę nad systemami komputerowymi zostaw w rękach fachowców – skorzystaj z usług informatycznych świadczonych przez naszą firmę Business Systems Solutions. Projektujemy sieci, integrujemy oprogramowanie, konfigurujemy rozwiązania sieciowe i realizujemy wiele innych zadań.