Szukaj

Wdrażanie, konfiguracja rozwiązań sieciowych i sprzętowych

Projektowanie sieci komputerowych - wdrażanie, konfiguracja rozwiązań sieciowych i sprzętowych. Zapewnienie wsparcia powdrożeniowego

Infrastruktura sieciowa wymaga zarówno odpowiedniego sprzętu, jak i aplikacji do jej obsługi.

Nie musisz znać się na tych rzeczach – Business Systems Solutions zajmie się zarówno zaprojektowaniem sieci komputerowej, jak i montażem wszystkich jej elementów, a także instalacją i konfiguracją niezbędnego oprogramowania. Jesteśmy w stanie zagwarantować pełną ochronę danych klienta poprzez zapory sieciowe UTM czy wdrożenie szyfrowanych połączeń, które realizowane są przez tunele IpSec. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest zachowanie bezpieczeństwa informacji w firmach, dlatego usługi w tym zakresie świadczymy kompleksowo, dopasowując poszczególne ich składniki do potrzeb oraz oczekiwań przedsiębiorstwa. Profesjonalnie przygotowany projekt sprawi, że każda firma będzie mogła działać sprawnie i bez zarzutu.

Budowa serwerowni w Warszawie, projektowanie i zarządzanie sieciami komputerowymi

Kluczowe są również kwestie techniczne związane z przygotowaniem sprawnej komputerowej sieci firmowej. Dla naszych klientów mamy rozbudowaną ofertę w zakresie tworzenia zaawansowanych technologicznie serwerowni. Dzięki nim połączenie między komputerami będzie stabilne, co zapobiegnie przestojom w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Konfiguracja serwerów to kolejna z realizowanych przez nas usług. Dbamy o to, by miały one odpowiednią do wymagań klienta przepustowość i pojemność. Doradzamy, które szafy serwerowe warto wybrać. Przeprowadzana jest przez nas także konfiguracja rozwiązań sieciowych oraz projektowanie systemów zabezpieczeń.

Sieć firmowa – potrzebujesz stworzyć lub rozbudować istniejącą sieć firmową

Doradzimy Ci najlepsze rozwiązania, dopasowane do potrzeb Twojej firmy. Pozwoli to na osiągnięcie maksymalnej przepustowości i płynną komunikację zarówno pomiędzy urządzeniami w samej firmie, jak i z zewnętrznymi. Zajmiemy się kompletną realizacją infrastruktury IT Twojej firmy, począwszy od projektu sieci, poprzez wstawienie szaf serwerowych i instalację sieci VPN.

Nasze usługi obejmują także konserwację infrastruktury sieciowej, dzięki której masz pewność jej optymalnego działania, a ryzyko wystąpienia awarii jest znacznie zredukowane.

Łączenie ze sobą lokalizacji zdalnych

Jest to niezwykle istotny aspekt w przypadku projektowania sieci komputerowej dla firm wielooddziałowych oraz tych, w których pracownicy działają zdalnie (zwłaszcza w systemie BYOD). Jeśli urządzenia firmowe nie znajdują się w tych samych lokalizacjach fizycznych, jeśli posiadasz wiele oddziałów swojej firmy – można posiadając jedynie dostęp do internetu w każdym z nich, połączyć je w sprawnie działającą sieć komputerową. Dzięki temu pracownicy mają dostęp do tych samych zasobów, możliwy jest płynny obieg dokumentów oraz sprawna komunikacja.

Wśród rozwiązań, jakie proponujemy, znajdują się:

  • Tunele IpSec – jest to rodzaj szyfrowanych połączeń pomiędzy poszczególnymi maszynami. Dzięki mocnym zabezpieczeniom przechwycenie danych przez osoby trzecie staje się w praktyce niemożliwe, dzięki czemu zapewniona jest poufność przesyłanych informacji. Rozwiązania takie posiadając wiele różnorodnych mechanizmów zabezpieczających, pozwalają skutecznie opierać się zagrożeniom zewnętrznym.
  • Zapory sieciowe (UTM) – są to urządzenia łączące w sobie wieloaspektową ochronę przed zagrożeniami zewnętrznymi, zarządzane w łatwy sposób przez jednolitą konsolę administracyjną. Skalowalność umożliwia określenie limitu użytkowników i jednoczesnych sesji, pozwalając na dopasowanie skutecznej ochrony do Twojej infrastruktury sieciowej. Fachowcy z Business Systems Solutions wybiorą odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie, a także przygotują UTM tak, aby wydajność ochrony stała na najwyższym poziomie, a zarazem nie zakłócała ruchu sieciowego.
  • Inne rozwiązania – potrzebujesz więcej rozwiązań szytych na miarę? Pozwól nam poznać swoje wymagania i znaleźć najlepiej spełniające je środki. Specjaliści od Business Systems Solutions z chęcią podejmują nowe wyzwania, aby dostarczyć swoim klientom maksimum satysfakcji i wygody.

Serwerownia

To newralgiczne miejsce każdej infrastruktury sieciowej, w którym znajdują się jej aktywne i pasywne elementy. Wymagane jest zarówno odpowiednie wyposażenie, jak i zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza. Jeśli Twoja firma chce mieć własną serwerownię, możesz powierzyć zadanie jej stworzenia specjalistom z Business Systems Solutions. Zajmiemy się tym zadaniem kompleksowo – zaczynając od wyboru optymalnego do potrzeb twojej firmy sprzętu, kończąc na jego ustawieniu i podłączeniu na miejscu.

Szafy serwerowe – to elementy wyposażenia każdej serwerowni. Jednak nie wszystkie są takie same – różnią się samym sposobem montażu (stojące lub wiszące), ilością półek oraz gabarytami. Na podstawie naszej wiedzy doradzimy najbardziej optymalne modele szaf i pomożemy w ich montażu oraz podpięciu do infrastruktury.

Serwery – wybór odpowiednich serwerów jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania całej infrastruktury sieciowej. Business Systems Solutions oferuje doradztwo w tym zakresie. Nasi eksperci wskażą serwery o parametrach zaspokajających wymagania Twojej firmy, co przełoży się na płynne i niezawodne działanie sieci. Oferujemy także pomoc przy wymianie starego sprzętu na nowy oraz rozbudowywaniu istniejącej serwerowni.

Projektowanie sieci komputerowych

Przygotowanie systemu odpowiedzialnego za wymianę informacji pomiędzy urządzeniami w firmie to bardzo często ogromne wyzwanie. Trudności mogą wiązać się między innymi z doborem odpowiedniego oprogramowania oraz właściwych rozwiązań, gwarantujących oczekiwaną przepustowość i bezpieczeństwo. Czasem niełatwo także zorganizować przestrzeń do przechowywania komponentów sieciowych, takich jak routery, przewody czy cała szafa rack. Projektowanie sieci komputerowej powinno uwzględniać zarówno wymagania, jak i możliwości przedsiębiorstwa.

Wieloletnie doświadczenie specjalistów z naszej firmy sprawia, że potrafimy sobie poradzić nawet w trudnych warunkach. Często stare budynki o grubych ścianach czy ciasne pomieszczenia są ogromnym utrudnieniem w montażu urządzeń lub zapewnieniu odpowiednio silnego sygnału Wi-Fi, dlatego stosujemy szereg nowatorskich rozwiązań i wypracowanych technik, które pozwolą stworzyć zadowalającą sieć komputerową w każdej firmie. Jesteśmy pewni, że nasz projekt będzie idealny także dla Państwa.

Oferujemy kompleksowe wsparcie we wdrażaniu oraz obsłudze nowoczesnej infrastruktury IT. Przeprowadzamy montaż, konfigurację i wszelkie niezbędne kontrole, aby wykonana przez nas sieć komputerowa była zgodna z projektem oraz Państwa oczekiwaniami. Stawiamy na sprawdzone rozwiązania oraz wysokiej klasy podzespoły i urządzenia, dlatego jesteśmy pewni, że przygotowana przez nas instalacja będzie niezawodna i bezpieczna.
Zyskają Państwo możliwość zabezpieczenia danych i poprawy jakości komunikacji w całym przedsiębiorstwie. Projektowanie sieci komputerowej ze specjalistami z BSS to doskonała inwestycja w przyszłość firmy. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się ze szczegółami oferty!