Szukaj

Wdrażanie oprogramowania oraz konfiguracje serwerów

Wdrażanie oprogramowania, konfiguracja serwerów oraz wsparcie powdrożeniowe (doradztwo, konfigurowanie)

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez naszych najlepszych specjalistów ofertą usługową. Zapewniamy m.in ​wsparcia powdrożeniowego (doradztwo, konfigurowanie) – ponieważ samo stworzenie serwerowni i uczynienie z niej serca infrastruktury sieciowej to jeszcze nie koniec, oferujemy wszystkie usługi w kolejnym kroku, czyli instalacji oprogramowania odpowiedzialnego za prawidłową współpracę z pozostałymi urządzeniami w sieci. Wszystko po to, aby nie tylko zapewnić pełną efektywność, ale także stabilizację systemu. Zadbamy o to, aby infrastruktura informatyczna funkcjonowała wydajnie. Prezentowana oferta ma charakter kompleksowy, a do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, co pozwala nam m.in. na sprawne wdrożenie poszczególnych rozwiązań i zapoznanie zatrudnionej kadry z nowym środowiskiem pracy.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm Warszawa - wdrażanie systemów informatycznych

Nasze usługi obejmują wdrożenie, konfigurację i stabilizację potrzebnego do sprawnej pracy oprogramowania serwerowego, rozwiązań zapewniających wirtualizację, backup danych oraz bezpieczne połączenia VPN, a także sprawną obsługę baz danych i serwerów plików. Poznaj pełną listę naszych usług!

Serwery pocztowe

Są niezbędne do komunikacji firmy z klientami i kontrahentami. Mając własny serwer pocztowy zyskujesz pewność, że korespondencja firmowa znajduje się pod Twoją kontrolą. Proponujemy dwa rozwiązania:

 • Microsoft Exchange
  Jest to skalowalny system pocztowy dla firm i organizacji. Posiada wiele zalet, wśród których można wyróżnić wspólny kalendarz, szyfrowanie podpisów i filtry antyspamowe. Możemy wdrożyć go w dwóch wariantach. Pierwszy to On Premise – czyli instalowany u klienta, który musi dokonać jednorazowej opłaty licencyjnej. Drugi – to rozwiązanie chmurowe, czyli wykorzystanie serwerów i usług firm trzecich, jak na przykład Office 365. W każdym przypadku optymalnie skonfigurujemy dla Twojej firmy wybrane rozwiązanie, dzięki czemu będzie od razu mogła korzystać z poczty e-mail. Zadbamy o to, aby wdrożenie infrastruktury informatycznej przebiegło tak sprawnie, jak tylko to możliwe. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty. Poza uruchomieniem i stabilizacją oprogramowań oferujemy również dostęp do urządzeń do przechowywania danych.
 • Zimbra
  Narzędzie o dużych możliwościach konfiguracyjnych, które łatwo zintegrować z wieloma popularnymi programami do wspólnej pracy – jak Slack, Zoom czy Dropbox. Oferujemy jego instalację oraz połączenie z niezbędnymi do wydajnej pracy Twojej firmy aplikacjami na urządzeniach końcowych oraz w sieci.

Microsoft Active Directory 

Jest to usługa gwarantująca płynną współpracę wszystkich maszyn znajdujących w infrastrukturze. Specjaliści z Business Solution System skonfigurują ją dla Twojej firmy tak, że pracownicy będą mieć dostęp do zasobów firmowych znajdujących się zarówno w intranecie, jak i w chmurze, zyskają także dostęp do zewnętrznych, w tym Microsoft 365 czy Azure.

Microsoft Terminal Services

To usługa środowiska zdalnego za pomocą której można obsługiwać na maszynach zdalnych i wirtualnych aplikacje oraz pliki. Zazwyczaj korzysta się z nich w połączeniu z niewielkimi urządzeniami, które mają za zdanie połączyć się z serwerem w celu obsługi innych urządzeń zewnętrznych. Usługę tę możemy przygotować dla Twojej firmy na kilka sposobów. Wszystko po to, aby funkcjonowanie systemu informatycznego było wydajne i intuicyjne dla pracowników:

 1. Rozwiązania oparte o jeden lub wiele serwerów – umożliwiają wirtualizację całych pulpitów, dając dostęp do zasobów
 2. Rozwiązania przeznaczone dla terminali – szybkie i sprawne połączenia, umożliwiające komunikację i korzystanie z zasobów na innych urządzeniach
 3. Serwery RemoteApp – w tym przypadku wirtualizowane są wyłącznie wybrane aplikacje bez pulpitów
 4. Równoważenie obciążenia dla dużych instalacji (loadbalancing) – rozwiązanie to umożliwia rozłożenie ruchu sieciowego tak, aby nie wpływało negatywnie na pracę infrastruktury. Zaufaj naszym ekspertom – dzięki zastosowaniu właściwych rozwiązań, niezależnie od obciążenia sieci cały ruch będzie odbywać się płynnie i bez najmniejszych przestojów.

Backup

Cenne dane firmowe muszą być zabezpieczone, aby nie zostały bezpowrotnie utracone w przypadku awarii. W uniknięciu problemów mogą oczywiście pomóc urządzenia do przechowywania danych, choć nie jest to jedyne z dostępnych rozwiązań. Na życzenie opracujemy scenariusz oraz wdrożymy oprogramowanie typu Backup dla kluczowych urządzeń w Twojej firmie, aby w razie konieczności dane mogły zostać szybko odzyskane. Dzięki temu odczuwalność incydentu przez Twoich klientów zostanie zminimalizowana, a Ty będziesz mógł spać spokojnie.

Oferujemy następujące rozwiązania zabezpieczające dla:

 1. Komputerów końcowych (laptop, desktop) – wykonywane i przechowywane w przemyślany sposób kopie zapasowe dają gwarancję, że dane nie zostaną utracone i zawsze można będzie do nich wrócić. Szybkie tworzenie backupów jest możliwe dzięki wykonywaniu kopii zapasowych metodą przyrostową, czyli dodawane są do backupu tylko nowe oraz zmienione pliki
 2. Serwerów – kopia zapasowa zasobów na serwerach pozwoli na szybkie przywrócenie ich do działania w przypadku awarii lub utraty na skutek nieuwagi
 3. Telefonów i innych urządzeń mobilnych – dane firmowe na telefonach są szczególnie podatne na utratę, dlatego regularne tworzenie kopii zapasowych pozwoli na przywrócenie ich do działania, co jest szczególnie wygodne nie tylko w sytuacji awarii lub złośliwego ataku, ale również np. w przypadku zmiany urządzenia na nowsze.

Wirtualizacja w oparciu o środowiska znanych producentów

Wirtualizacja jest bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem, umożliwiającym uruchomienie na jednym fizycznym serwerze wielu maszyn wirtualnych oraz systemów operacyjnych. Umożliwia to przetestowanie działania aplikacji w różnych środowiskach i konfiguracjach. Aby wirtualizacja działała płynnie i rzeczywiście emulowała dany system, niezbędna jest jej odpowiednie przygotowanie.

Oferujemy przygotowanie wirtualizacji w oparciu o dwa sprawdzone środowiska: Hyper-V oraz Citrix Hypervisor. Nasze usługi obejmują pełną konfigurację środowiska wraz z optymalnym dostosowaniem go do wymogów Twojej firmy – zaczynając od wdrożenia go do infrastruktury sieciowej, poprzez wydzielenie partycji nadrzędnej i przygotowanie do konkretnych działań (np. transfer danych offload) po regularne wykonywanie kopii zapasowych. Tak skrupulatne podejście do sprawy zapewni pełną efektowność oraz stabilizację wdrażanego systemu.

Serwery VPN

Rozwiązanie to gwarantuje bezpieczeństwo danych przesyłanych pomiędzy użytkownikami a serwerem. Pracownicy mogą w ten sposób bezpiecznie połączyć się z siecią firmową lub stacją roboczą. Podczas sesji komunikacja odbywa się poprzez specjalny „tunel”. W ten sposób zabezpiecza się dwustronnie przesył danych. Business Systems Solutions pomoże w instalacji oraz odpowiedniej konfiguracji następujących:

 1. Microsoft PPTP – protokół umożliwia pracownikom bezpieczne dołączenie do stacji roboczej lub sieci. Jego konfiguracja nie wymaga dodatkowego oprogramowania, cechuje się dużą szybkością oraz niewielkim zapotrzebowaniem na zasoby
 2. Microsoft SSTP – tworzy sieć VPN z dużym naciskiem na uwierzytelnianie. Cechują go bardzo duża stabilność oraz funkcjonalność. Może być wykorzystywany w wielu różnych środowiskach.
 3. OpenVPN – protokół, który ze względu na swoją uniwersalność cieszy się dużą popularnością. Pozwala na utworzenie stabilnych połączeń, które charakteryzuje duży poziom ochrony.

Odpowiednia ochrona jest niezwykle ważna dla wydajnego i poprawnego funkcjonowania systemu. Proponowane rozwiązania pozwalają także należycie zadbać o bezpieczeństwo danych uważanych za newralgiczne. Po realizacji zlecenia zapewniamy m.in. wsparcie powdrożeniowe, które pozwala zapoznać się kadrze z nowym środowiskiem pracy.

Serwery baz danych

Bez baz danych trudno wyobrazić sobie sprawnie działającą firmę. Są one niezbędne zarówno do pracy, jak i obsługi klientów poprzez stronę www. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać serwery baz danych optymalnie dopasowane do wymagań Twojej firmy. Uwzględniamy przy tym używane środowiska oraz elementy infrastruktury, które będą korzystać z danych zgromadzonych w bazach. Pomagamy nie tylko w wyborze, ale również skonfigurowaniu i sprawnym połączeniu takiego serwera z pozostałymi elementami sieci.

 1. Microsoft SQL – najbardziej obecnie popularna baza danych, korzystająca ze standardowego języka SQL do komunikacji z innymi programami, ale dodatkowe funkcje czynią z niej atrakcyjny wybór dla firm tworzących dynamiczne strony www oraz wymagających wysokiej wydajności przy jednoczesnej skalowalności
 2. Oracle – relacyjna baza danych, korzystająca z języka SQL i Java oraz stawiająca na szeroką funkcjonalność. Korzysta również z własnych sposobów na osiągniecie maksymalnej wydajności. Jest dobrze skalowalna, dlatego warto ją polecić do firm z większą ilością danych oraz aplikacji.

Storage

Znajdujące się w firmowej sieci urządzenia do przechowywania danych pozwalają uniezależnić się od chmur firm trzecich. Nasi specjaliści pomogą w wyborze najlepszych i bezpiecznych rozwiązań dla Twojej firmy. Przygotują dla Ciebie kompleksową ofertę, a po wdrożeniu zawsze możesz liczyć na ich porady oraz zdalne wsparcie. Oferujemy także samą instalację i konfigurację na miejscu.

 1. Macierze dyskowe – macierz jest zbiorem dysków połączonych wirtualnie w jedną całość. Cechują je duże prędkości zapisu i odczytu oraz wysoka integralność danych. Eksperci Business Systems Solutions doradzą Ci, macierz z jakich dysków (SATA, SAS, SSD) będzie najlepiej odpowiadać wymogom Twojej firmy oraz jakie dodatkowe elementy (switche, kable, zasilacze) będą do niej potrzebne.
 2. Serwery plików – są to serwery zawierające dyski z danymi, służące do udostępniania zasobów plikowych. Działając w sieci firmowej, stanowią źródło zasobów plikowych dla pracowników, ułatwiając wspólną pracę. Mogą również stanowić źródło danych dla klientów Twojej firmy – w takiej sytuacji nie tylko wskażemy Ci właściwy serwer, ale również pomożemy w jego odpowiednim zabezpieczeniu.
 3. NFS – umożliwia udostępnianie plików w sieci lub może posłużyć do zapisywania kopii zapasowych plików z wybranych źródeł. Ponieważ pełni rolę tylko protokołu komunikacyjnego, niezbędny jest do tego dysk sieciowy NAS lub serwer. Nasi fachowcy wybiorą urządzenie najlepiej pasujące do potrzeb Twojej firmy i pomogą w jego instalacji oraz wdrożeniu NFS.