Szukaj

Kluczowe korzyści zawierania umowy na obsługę informatyczną dla Twojej firmy
30.09.2023

Osoby prowadzące niewielkie biznesy zwykle samodzielnie opiekują się własnymi systemami IT. Jednak wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, gdy przybywa komputerów i rośnie ilość wykorzystywanych programów, staje się to coraz trudniejsze i zabiera mnóstwo czasu. Można wtedy zatrudnić zespół informatyków, jednak generuje to bardzo wysokie koszty. Na szczęście istnieje dużo tańsza alternatywa w postaci usługi kompleksowej obsługi informatycznej firm. Świadczy ją nasze przedsiębiorstwo, BSS z Warszawy. W artykule wyjaśniamy, czym ona jest oraz wymieniamy wynikające z niej korzyści – sprawdź już teraz!

Obsługa informatyczna firm – czym jest ta usługa?

Gdybyś osobiście zatrudniał informatyków, odpowiadaliby oni za utrzymanie systemów IT w Twoim przedsiębiorstwie. Dokładnie na tym samym skupia się usługa, jaką jest kompleksowa obsługa informatyczna firm. Główna różnica polega na tym, że w tym przypadku opłacasz miesięczny abonament i uwalniasz się od konieczności utrzymywania dodatkowych pracowników – korzystasz ze wsparcia specjalistów pracujących na rzecz usługodawcy. To on w ramach podpisanej z Tobą umowy przejmuje na siebie odpowiedzialność związaną np. z prawidłowym działaniem serwerów, aktualizacją i zabezpieczaniem oprogramowania czy wdrażaniem nowych rozwiązań technologicznych.

Jakie usługi mogą wchodzić w skład obsługi informatycznej firm?

Ogromną zaletą korzystania z obsługi informatycznej jest to, że zakres usług możesz precyzyjnie dopasować do potrzeb własnej firmy. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze, płacąc tylko za to, co faktycznie jest Ci potrzebne. Oferta taka zawsze obejmuje kompleksową opiekę nad infrastrukturą IT, a więc jej utrzymanie, zabezpieczanie oraz rozwijanie, jeśli będzie to niezbędne.

Oprócz tego możesz zlecić informatykom z zewnętrznego przedsiębiorstwa zajęcie się m.in.:

  • przeniesieniem zasobów z serwerów fizycznych do chmury – to bardzo popularne dziś rozwiązanie, określane jako cloud computing,
  • monitorowaniem systemów IT, czyli obsługą pod kątem wydajności działania i cyberbezpieczeństwa – to nie tylko gwarancja natychmiastowej reakcji na różne zagrożenia. Uzyskiwane w trakcie tego procesu dane po analizie mogą uwidocznić słabe strony infrastruktury, stając się podstawą do wdrożenia odpowiednich zmian,
  • rozwojem oprogramowania w celu dopasowania go do zmieniających się potrzeb firmy,
  • automatyzacją wielu procesów biznesowych, które są uzależnione od systemów informatycznych,
  • kompleksową analizą danych Big Data – jest niezbędna jeśli chcesz usprawniać działanie swojego przedsiębiorstwa.

Jakie korzyści uzyska Twoja firma po podpisaniu umowy na obsługę informatyczną?

Jeśli zajmowanie się systemami IT w Twoim przedsiębiorstwie zajmuje zdecydowanie za dużo czasu i jest bardzo kosztowne, zlecenie kompleksowej obsługi informatycznej będzie doskonałym wyborem. Jak podkreślają specjaliści naszej firmy, przede wszystkim zmniejszysz koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. Usługa jest dużo tańsza niż utrzymywanie własnych pracowników, a do tego odchodzą Ci wydatki związane z rekrutacją i szkoleniami. Jednocześnie comiesięczna opłata jest stała, dzięki czemu łatwiejsze staje się planowanie firmowego budżetu.

Do innych korzyści wynikających z podpisania umowy na kompleksową obsługę informatyczną firmy należy zaliczyć:

  • wsparcie IT realizowane przez najlepszych specjalistów z branży, których trudno znaleźć w ramach wewnętrznej rekrutacji,
  • możliwość korzystania z najnowocześniejszych technologii,
  • pewność profesjonalnego zabezpieczenia infrastruktury oraz wydajnego jej działania,
  • dostęp do helpdesku, w dużej mierze realizowanego zdalnie,
  • znaczące zmniejszenie ryzyka wystąpienia poważnej awarii systemów IT.

Zleć obsługę informatyczną swojej firmy specjalistom z BSS!

Jak widzisz, kompleksowa opieka nad systemami IT realizowana w formie usługi przez zewnętrzne przedsiębiorstwo pozwala nie tylko oszczędzać pieniądze, ale także rozwijać biznes. Jeśli jesteś tym zainteresowany, już dziś zgłoś się do Business Systems Solutions z Warszawy – obsługa informatyczna firm jest podstawowym obszarem naszej działalności. Pomożemy Ci dopasować jej zakres do indywidualnych potrzeb i zaproponujemy konkurencyjną cenę!