Szukaj

Jak ważne jest wsparcie techniczne biznesu?
18.05.2021

Stworzenie prężnie działającego przedsiębiorstwa to w większości przypadków korzystanie z nowoczesnych systemów i różnego rodzaju rozwiązań technologicznych. Jeśli używasz ich w swojej firmie, zdajesz sobie też zapewne sprawę z tego, jak wyglądałoby jej funkcjonowanie w momencie awarii poszczególnych narzędzi. Kluczowe w takich sytuacjach jest szybkie działanie. Zapewnimy Ci kompleksowe wsparcie IT, tworząc service desk o krótkim czasie reakcji. Dowiedz się więcej o takich usługach!

Na czym polega opieka techniczna nad infrastrukturą informatyczną?

Wiele dużych i małych firm korzysta z rozwiązań z zakresu automatyzacji procesów. Integracja oprogramowania i wdrożenie nowych aplikacji czy narzędzi pozwalają na zwiększenie wydajności i zapewniają optymalny przepływ informacji. Przy tak funkcjonującej działalności zdecyduj się na opiekę techniczną nad infrastrukturą informatyczną. W jaki sposób możemy Ci pomóc?

Zamontujemy wybrane przez Ciebie szafy serwerowe oraz zadbamy o odpowiednie rozmieszczenie i podłaczenie w nich urządzeń. Wymiana sprzętu na nowy także nie stanowi dla nas problemu. To fundamenty kompleksowej opieki technicznej nad kluczowymi dla funkcjonowania przedsiębiorstwa elementami infrastruktury informatycznej. Jeśli jej działanie zostanie zaburzone – wystąpi awaria, która uniemożliwi realizację zadań w firmie – możesz liczyć się z szybką reakcją naszego działu zajmującego się wsparciem technicznym.

Zdalna pomoc, czyli service desk

Jednym z często występujących problemów jest nieprawidłowa praca różnego rodzaju systemów zarządzających poszczególnymi procesami w firmie. W takiej sytuacji serwisant nie musi udawać się do siedziby klienta czy innego miejsca, w którym pojawiła się awaria. Może dokonać naprawy w sposób zdalny. Nasz zespół obsługujący oprogramowanie service desk po uzyskaniu dostępu do urządzeń firmowych będzie w stanie zapewnić Ci kompleksowe wsparcie przy usuwaniu błędów systemowych, ale nie tylko.

Jesteśmy także w stanie przeprowadzić konfigurację różnego rodzaju rozwiązań informatycznych, które zdecydujesz się wdrożyć do swojego przedsiębiorstwa. Co więcej – stawiając na usługi Business Systems Solutions w zakresie service desk, zapewnisz każdemu ze swoich pracowników dostęp do pomocy technicznej w przypadku wspomnianych już awarii. Specjaliści w krótkim czasie po uzyskaniu informacji o problemie przystąpią do jego usuwania. Cały proces odbędzie się bez Twojego udziału, co jest wygodnym rozwiązaniem usprawniającym funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Każde stanowisko pracy jest w tym wypadku przygotowywane do łatwego kontaktu z zespołem service desk. Służy do tego dedykowane oprogramowanie zawierające aplikację do łatwego zgłaszania usterek wykorzystywanych w Twojej firmie systemów. Jedną z istotnych kwestii jest również wsparcie powdrożeniowe. W momencie zainstalowania wybranych innowacji w firmie dość często pojawiają się problemy z jej obsługą. Zapewnij swoim pracownikom profesjonalną pomoc techniczną Business Systems Solutions, która również i w tej sytuacji wskaże optymalne rozwiązania prowadzące do właściwego korzystania z oprogramowania przez osoby wykazujące trudności w tym zakresie.

Czy warto decydować się na service desk?

Zastanawiasz się, czy jednak z pełnym przekonaniem jest Ci potrzebny zespół informatyków mogących w dowolnej chwili zapewnić Tobie i Twoim pracownikom pełne wsparcie IT? Nierzadko usterki związane z działaniem poszczególnych systemów występują sporadycznie lub przez dłuższy czas nie pojawiają się w ogóle. Nie oznacza to jednak, że w takim okresie service desk jest nieprzydatny. Nasi specjaliści usprawniają działanie poszczególnych elementów infrastruktury informatycznej również wtedy, gdy pracują one prawidłowo. Branża IT nieustannie się rozwija, a wdrażanie oprogramowania w nowszych wersjach to duża korzyść dla przedsiębiorstwa.

Zadbaj o sprawne działanie Twojej firmy!

Zastanów się też, na jakie straty może narazić Cię zaledwie jedna usterka uniemożliwiająca poprawne działanie serwera, urządzeń sieciowych czy urządzenia do przechowywania danych. To poważne problemy, przy których rozwiązywaniu liczy się przede wszystkim czas. Szybkie reagowanie i zajęcie się awarią zagwarantuje Ci jedynie wyspecjalizowany service desk, na który warto się zdecydować. Postaw na wsparcie IT i skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów współpracy w tym zakresie.