Szukaj

Jak przeprowadzić integrację systemów IT
6.05.2021

Obecność nowoczesnych i nierzadko zaawansowanych systemów informatycznych w firmach usprawnia ich funkcjonowanie. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i korzystasz z kilku tego typu rozwiązań do optymalizacji poszczególnych procesów, przemyśl ich integrację. Business Systems Solutions może Ci w tym pomóc – skontaktuj się z nami w celu nawiązania współpracy. Zapoznaj się również z najważniejszymi informacjami o takiej usłudze. Z artykułu dowiesz się, jakie są jej zalety i kiedy najlepiej zdecydować się na taki krok.

Na czym właściwie polega integracja systemów IT?

Zastosowanie specjalnego oprogramowania np. do zarządzania płatnościami, wystawiania faktur czy kontaktowania się z pracownikami i kontrahentami, pozwala usprawnić działanie przedsiębiorstwa. Jeżeli jednak poszczególne aplikacje czy systemy raportowania nie są ze sobą połączone, spowalnia to przepływ kluczowych informacji. To z kolei realnie przekłada się na wydajność firmy, ograniczając ją w tym zakresie. Zauważasz taki problem w swoim przedsiębiorstwie? Integracja oprogramowania jest jego rozwiązaniem.

Jak konkretnie możemy Ci pomóc? Przede wszystkim zapoznamy się ze schematem działania Twojej firmy. Po ustaleniu miejsc, w których przepływ informacji jest zbyt wolny lub zablokowany, niezbędne będzie połączenie ze sobą odpowiedzialnych za to aplikacji – dzięki odpowiednim rozwiązaniom informatycznym. Pomocne może też okazać się wdrożenie oprogramowania, którego zadaniem jest właśnie integracja systemów.

W obu przypadkach wprowadzone innowacje sprawią, że każde z narzędzi będzie korzystało z tej samej bazy danych. Informacje przesyłane będą w znacznie krótszym czasie. To również istotne w przypadku automatyzacji procesów np. w zakładzie produkcyjnym. Integracja oprogramowania może przynieść Ci realne zyski wynikające z efektywniejszego działania Twojego przedsiębiorstwa.

Jakie są zalety połączenia systemów IT?

Pracownicy na poszczególnych stanowiskach w firmach realizują powierzone im zadania – działania zaczynają jednak dopiero wtedy, gdy otrzymają wszelkie niezbędne dane na temat zleceń. Wiesz już, że integracja systemów prowadzi do usprawnienia przepływu informacji. Przekłada się to na zwiększenie wydajności zatrudnionych osób. Dodatkowym atutem jest możliwość wykonania niektórych czynności przez właściwie dopasowane, dedykowane oprogramowanie. Dzięki temu nie tylko zapewnisz swoim pracownikom większy komfort działania, ale też odciążysz ich od zadań, które ich spowalniały – np. problematycznego przesyłania danych pomiędzy różnymi narzędziami.

Niewątpliwą zaletą rozwiązań, które wprowadza integrator IT, jest też zwiększenie możliwości firmy. Zaimplementowane innowacje mogą być przygotowane w taki sposób, by zapewnić przedsiębiorstwu szersze pole do działania. Jego właściciel ma natomiast dostęp do wszystkich danych związanych z funkcjonowaniem poszczególnych działów – umożliwiają to m.in. systemy raportowania. Jesteś w stanie sporo zyskać, wybierając integrację oprogramowania. Możesz też zdecydować się na zaawansowane zmiany, które polegają nie tylko na połączeniu ze sobą narzędzi, ale też zrealizowaniu modyfikacji sprzętowej w Twojej firmie.

Integracja systemów IT a automatyzacja procesów w zakładzie produkcyjnym

Przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem poszczególnych wyrobów działają przeważnie z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn i urządzeń. Pracują według określonych wytycznych, wykonując zaprogramowane zadania. Jeśli zarządzasz takim zakładem, pomocna okaże się zaawansowana automatyzacja procesów. Integrator rozwiązań informatycznych może zmodyfikować nie tylko narzędzia wykorzystywane przy czynnościach administracyjno-biurowych, ale też produkcyjnych. Właściwie zaprogramowane schematy działania pozwolą na połączenie ze sobą elementów linii technologicznych. Nie zawsze konieczna jest wymiana sprzętu na nowy. Skontaktuj się z nami w celu omówienia zmian, które chcesz wdrożyć do swojej firmy, a my wskażemy Ci optymalne rozwiązania oraz zaimplementujemy je w Twoim przedsiębiorstwie!