Szukaj

Outsourcing IT – co to jest i dlaczego warto o nim pomyśleć w dobie kryzysu?
6.09.2022

Od wielu lat obserwujemy trend przechodzenia firm na outsourcingowy model utrzymania infrastruktury informatycznej. Jest to rozwiązanie wygodne, bezpieczne i przy tym relatywnie tanie. Usługa ta nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza teraz, w dobie kryzysu. Jeśli jeszcze z niej nie korzystasz, z artykułu dowiesz się, czym jest outsourcing IT. Specjaliści firmy Business Systems Solutions z Warszawy przedstawiają w nim także główne powody, dla których warto się nią zainteresować – poznaj je już teraz!

Czym jest usługa outsourcingu IT?

Zatrudniasz w firmie informatyków do obsługi szeroko pojętej infrastruktury informatycznej? Zapewne w zakresie ich obowiązków znajdują się m.in. takie zadania, jak:

  • utrzymanie serwerów i ochrona ich zasobów,
  • konfiguracja sprzętu komputerowego,
  • aktualizacja oprogramowania i kontrola jego legalności,
  • monitorowanie sieci wewnętrznej oraz zewnętrznej,
  • zarządzanie użytkownikami,
  • rozwój systemów informatycznych i wspieranie przedsiębiorcy w zakresie doboru najlepszych, dopasowanych do potrzeb technologii.


Decydując się na outsourcing IT, korzystasz z usług, które swoim zakresem obejmą wszystkie powyższe procesy. Za ich realizację odpowiada zespół doświadczonych informatyków zatrudnionych przez zewnętrzną firmę. Zależnie od potrzeb i sytuacji realizują oni swoje zadania w modelu zdalnym lub osobiście, przyjeżdżając do siedziby usługobiorcy.

Jakie są zalety outsourcingu IT?

Rosnące zainteresowanie outsourcingiem IT wynika przede wszystkim z tego, jak wiele zalet wiąże się z tego typu usługami. Jeśli zdecydujesz się na nie w ramach współpracy z naszą firmą BSS z Warszawy, możesz liczyć przede wszystkim na następujące korzyści:

  • zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem infrastruktury informatycznej – uiszczasz stałą miesięczną opłatę abonamentową i możesz zredukować liczbę stanowisk dla informatyków,
  • całodobowy monitoring sieci oraz help desk,
  • dostęp do rozległej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii – kompleksowo wspieramy klientów w realizacji inwestycji związanych z rozwojem systemów IT, włącznie z wdrażaniem nowych rozwiązań oraz ich konfiguracją,
  • możliwość korzystania z najlepszych narzędzi z zakresu cyberbezpieczeństwa.


Outsourcing informatyczny z pewnością przełoży się na poprawę wydajności działania Twojej firmy. Wiele procesów zostanie zautomatyzowanych i usprawnionych. To z kolei pozwoli Ci podnieść jakość produktów lub usług i tym samym zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Outsourcing IT – dlaczego to dobre rozwiązanie w dobie kryzysu?

Mocno zachwiana pandemią koronawirusa gospodarka dziś musi mierzyć się dodatkowo z niespokojną sytuacją za wschodnią granicą UE, co ma negatywny wpływ na cały świat. To jedne z podstawowych czynników, które przełożyły się na niespotykany od lat wzrost inflacji m.in. w Polsce. Jej poziom w czerwcu tego roku przekroczył u nas rekordowe 15% i wiele wskazuje na to, że wciąż będzie rósł.

Skutkiem są rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej, w tym utrzymania infrastruktury IT. Należy dodać do tego jeszcze kryzys energetyczny oraz związany z rynkiem pracy. Zatrudnienie informatyków staje się coraz trudniejsze, a do tego presja inflacyjna zmusza pracodawców do stałego podnoszenia pensji.

Jeśli więc wykorzystujesz w firmie rozbudowane systemy informatyczne, opieka nad nimi w ramach usługi outsourcingu IT przyniesie Ci finansową ulgę w tych trudnych czasach. Spadną koszty prowadzenia biznesu, a ponieważ opieką nad infrastrukturą zajmą się fachowcy, zwiększą się również korzyści wynikające z jej wykorzystywania.

Skorzystaj z profesjonalnych usług outsourcingu IT

Dzięki wsparciu informatyków w ramach outsourcingu IT łatwiej będzie Ci utrzymać firmę na rynku w dobie poważnego kryzysu gospodarczego. Aby jednak tak było, musisz podjąć współpracę z doświadczonymi specjalistami – skontaktuj się z naszą firmą Business Systems Solutions z Warszawy. Świadczymy profesjonalne i kompleksowe usługi z zakresu opieki informatycznej, gwarantując indywidualne podejście do każdego klienta i konkurencyjne ceny!