Szukaj

Obsługa informatyczna firm Warszawa – co trzeba wiedzieć?
30.11.2022

Obecnie coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w nowoczesne systemy IT. Jest to niezbędne, aby optymalizować koszty prowadzenia działalności, podnosić wydajność pracy i utrzymywać konkurencyjność na rynku. Jednak konsekwencją tego jest konieczność stałego zwiększania zaangażowania się w opiekę nad infrastrukturą. Można w tym celu zatrudniać całe zespoły informatyków, ale istnieje ciekawa alternatywa dla tego rozwiązania – obsługa informatyczna przedsiębiorstwa. To usługa, którą świadczy nasza doświadczona firma BSS z Warszawy. Sprawdź, na czym polega i co trzeba o niej wiedzieć!

Co kryje się pod pojęciem obsługi informatycznej firmy?

Im bardziej rozbudowaną infrastrukturę IT przedsiębiorstwo wykorzystuje, tym większe ponosi wydatki związane ze sprawowaniem opieki nad nią. Musi bowiem zatrudniać wielu informatyków, utrzymywać ich stanowiska pracy, angażować się w czasochłonne i kosztowne procesy rekrutacyjne, a do tego organizować szkolenia. Nowe etaty można jednak zastąpić usługą, jaką jest obsługa informatyczna firm.

Jest ona realizowana w ramach outsourcingu, a więc świadczona przez zewnętrzne przedsiębiorstwo, i to w zdecydowanej większości przypadków zdalnie. To ono zatrudnia informatyków, którzy przyjmują na siebie pełną odpowiedzialność za utrzymanie systemów IT klientów. Decydujący się na taką usługę przedsiębiorca zobowiązany jest tylko do uiszczania stałej, miesięcznej raty za nią. Często istnieje także możliwość jednorazowego skorzystania z obsługi informatycznej, na którą decydują się np. firmy planujące rozbudowę infrastruktury.

Co wchodzi w zakres obsługi IT firm?

Ogromną zaletą usług tego typu jest ich elastyczność. Zakres obsługi IT firm jest bowiem szeroki i może obejmować m.in.:

 • projektowanie, tworzenie oraz konfigurowanie systemów informatycznych,
 • monitorowanie sieci,
 • zwiększanie bezpieczeństwa danych,
 • wdrażanie narzędzi do wykonywania backupów,
 • profesjonalne doradztwo w kwestii zakupu nowego sprzętu,
 • sprawowanie kontroli nad ważnością licencji oprogramowania,
 • całodobowy helpdesk, w tym wsparcie techniczne w razie wystąpienia awarii.

Z tego powodu usługa ta jest konfigurowana indywidualnie, dopasowywana zarówno do potrzeb firmy, jak i charakteru jej działalności oraz prowadzonych procesów biznesowych.

Jakie korzyści przynosi firmom obsługa informatyczna w ramach outsourcingu?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto korzystać z takiej usługi, podjęcie decyzji z pewnością ułatwi Ci wiedza na temat wynikających z niej korzyści. Jak podkreślają specjaliści naszej firmy BSS z Warszawy, jest ich wiele, a do najważniejszych zalet obsługi IT w ramach outsourcingu należy zaliczyć:

 • oszczędność pieniędzy – uwolnienie się od konieczności zatrudniania nowych informatyków,
 • optymalizację kosztów prowadzenia biznesu – stała miesięczna opłata ułatwia planowanie budżetu przedsiębiorstwa,
 • pewność korzystania z najlepszych i dopasowanych do potrzeb technologii,
 • zwiększenie bezpieczeństwa informatycznego,
 • ograniczone ryzyko długich przestojów wynikających z awarii systemów.

Jeśli chcesz poznać wszystkie zalety tej usługi, skontaktuj się z nami – omówimy szczegóły związane z obsługą IT i odpowiemy na wszystkie pytania.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru usługi obsługi informatycznej?

Jeśli chcesz czerpać jak najwięcej korzyści z obsługi IT, stawiaj na usługi firm mających wieloletnie doświadczenie. Najlepiej, jeśli wybrany przez Ciebie usługodawca może pochwalić się współpracą z przedsiębiorstwami z różnych branż. Powinien do tego gwarantować mocne skupienie się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem i monitorowaniem sieci informatycznych.

Oprócz tego zwróć uwagę, w jakich godzinach można uzyskać wsparcie w ramach helpdesku – powinno być całodobowe. Sprawdź także gwarantowany, maksymalny czas reakcji na zgłoszenie serwisowe.

Potrzebujesz profesjonalnej obsługi informatycznej? Zgłoś się do BSS z Warszawy!

Jeśli chcesz oszczędzać na kosztach utrzymania infrastruktury informatycznej i jednocześnie zwiększać jej funkcjonalność oraz chronić przed zagrożeniami, opiekę nad nią zleć specjalistom. W tym celu najlepiej już dziś zgłoś się do Business Systems Solutions z Warszawy – obsługa IT firm to nasza specjalność. Współpracując z nami, będziesz mógł dynamicznie rozwijać swój biznes, zwiększając jego konkurencyjność.