Szukaj

Coraz więcej pracodawców rozważa umożliwienie pracownikom wykonywania obowiązków zawodowych w trybie hybrydowym. W związku z tym wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy można w bezpiecznej i wygodnej formie zapewnić zatrudnionym osobom zdalny dostęp do firmowego oprogramowania oraz danych gromadzonych na serwerach. Jak najbardziej jest to możliwe. Rozwiązanie to wirtualne środowisko pracy, o którym więcej dowiesz się z artykułu. Specjaliści naszej firmy BSS wymieniają w nim korzyści wynikające z jego wdrożenia. Dodatkowo udzielają wskazówek związanych z projektowaniem takich sieci komputerowych – sprawdź już teraz!

Czym jest wirtualne środowisko pracy?

W ogromnym skrócie, jest to wirtualny komputer tworzony przez oprogramowanie, które emuluje go i uruchamia na serwerze wewnątrz firmowej sieci komputerowej. Da się na nim zainstalować dowolny system operacyjny wraz z aplikacjami oraz wydzielić dedykowane pulpity dla poszczególnych użytkowników. Pracownik może korzystać z tego środowiska pracy z każdego miejsca na świecie – potrzebuje jedynie własnego PC-ta oraz dostępu do internetu. Wystarczy zalogować się do niego poprzez specjalny program lub z poziomu przeglądarki internetowej. W ten sposób zatrudnione osoby uzyskują dostęp m.in. do firmowego oprogramowania oraz wewnętrznej sieci komputerowej, a więc i gromadzonych w niej danych.

Choć jest to zdalne narzędzie, korzysta się z niego tak samo, jak z klasycznego komputera:

Jeśli proces projektowania tego środowiska został wykonany prawidłowo, jest ono zarówno proste w obsłudze, jak i bardzo bezpieczne.

Wdrożenie wirtualnego środowiska pracy w firmie – jakie są korzyści?

W przypadku klasycznego rozwiązania pracownicy zdalni otrzymują służbowy sprzęt komputerowy z zainstalowanym oprogramowaniem. Do firmowych serwerów logują się poprzez sieć VPN, uzyskując tym samym dostęp do danych. Obecnie obserwujemy trend odchodzenia od projektowania takiej infrastruktury IT, gdyż wykorzystywanie wirtualnego środowiska pracy niesie za sobą znacznie więcej korzyści.

Jak wyjaśniają specjaliści naszej firmy, BSS, do najważniejszych zalet tego rozwiązania należy zaliczyć:

Projektowanie infrastruktury IT pod wirtualne środowisko pracy – o czym należy pamiętać?

Na koniec ważna wskazówka specjalistów naszej firmy związana z przygotowaniami do uruchomienia wirtualnego środowiska pracy. Oczywiście wybór odpowiedniego oprogramowania to podstawa, jednak równie istotne jest odpowiednio zrealizowane projektowanie sieci komputerowych wewnętrznych – wykorzystywanych w przedsiębiorstwie.

Należy brać pod uwagę m.in. ewentualny wzrost liczby pracowników czy rosnące potrzeby w zakresie przetwarzania danych. W efekcie infrastruktura IT musi być skalowalna, co umożliwi w przyszłości zwiększanie jej zasobów bez konieczności fizycznej ingerencji w strukturę. Ta sama zasada dotyczy przepustowości danych – ograniczenie występowania tzw. wąskich gardeł.

Skontaktuj się z BSS, aby uzyskać więcej informacji na temat wirtualnych środowisk pracy!

Jeśli zainteresowała Cię ta technologia i chcesz poznać więcej szczegółów związanych z wirtualnymi środowiskami pracy, skontaktuj się z nami. Mając ogromne doświadczenie w branży IT, doradzimy Ci w wyborze najlepszych rozwiązań i zajmiemy się projektowaniem sieci komputerowej dopasowanej do potrzeb. Już dziś nawiąż współpracę z Business Systems Solutions, aby zacząć dynamicznie rozwijać swój biznes!

Inwestowanie w nowoczesną infrastrukturę informatyczną jest kluczowe dla wielu przedsiębiorstw niezależnie od ich wielkości czy branży, w której działają. Co do zasady, lokalna infrastruktura komputerowa powinna być przede wszystkim wydajna, bezpieczna oraz możliwie najprostsza w zarządzaniu. Jednak równie istotne jest to, aby na etapie jej projektowania wziąć pod uwagę skalowalność. W poniższym artykule skupiamy się właśnie na tej kwestii. Sprawdź, czym jest ta cecha oraz dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas tworzenia wewnętrznej infrastruktury IT – skorzystaj ze wskazówek specjalistów naszej firmy – Business Systems Solution!

Skalowalność infrastruktury komputerowej – na czym polega i dlaczego jest ważna?

Przedsiębiorstwa myślące o dynamicznym rozwoju powinny być przygotowane na stały wzrost obciążenia wewnętrznej infrastruktury informatycznej. Z tego powodu obecnie stosowane zasady projektowania lokalnej infrastruktury komputerowej uwzględniają kwestie związane ze skalowalnością. W ogromnym skrócie, jest to cecha systemów IT świadcząca o możliwości ich rozbudowy bez konieczności przeprowadzania poważnych modernizacji.

W praktyce oznacza to, że do skalowalnej infrastruktury informatycznej można w każdej chwili np.:

Aby osiągnąć powyższy cel, projektując infrastrukturę komputerową, stosuje się zasadę wdrażania rozwiązań nieco przewyższających aktualne potrzeby użytkownika. Może to być np. kilka dodatkowych portów w switchu.

Projektowanie skalowalnej infrastruktury komputerowej – 3 kluczowe zasady

Czas przejść do informacji praktycznych, a więc porad związanych z tym, jak przeprowadzić projektowanie lokalnych sieci komputerowych, aby uzyskać wysoki poziom ich skalowalności. Eksperci naszej firmy BSS radzą kierować się 3 podstawowymi zasadami, które w dalszej części pokrótce opiszemy.

W projekcie należy uwzględnić:

Zasada 1. Projektowanie sieci na otwartych systemach informatycznych

Jedną z podstawowych zasad projektowania skalowalnych lokalnych sieci komputerowych jest wykorzystywanie w nich tzw. otwartych systemów informatycznych. Chodzi tutaj o narzędzia, w tym przede wszystkim oprogramowanie, wolne od zastrzeżonych dla danego producenta m.in. protokołów komunikacyjnych czy rodzajów plików. Gdybyś je zastosował, znacząco ograniczysz rozwój infrastruktury IT, uniemożliwiając dołączanie do niej innych, konkurencyjnych systemów.

Zasada 2. Przeciwdziałanie ograniczeniom sieciowym

Jak informują specjaliści naszej firmy – BSS, równie istotne jest trzymanie się zasady eliminacji słabych punktów infrastruktury informatycznej. Podczas projektowania lokalnej sieci komputerowej należy zadbać o to, aby zachowała ona maksymalną wydajność działania w razie przyszłej rozbudowy. Chodzi tutaj m.in. o kwestie związane z:

Zasada 3. Bezpieczeństwo rozbudowy sieci komputerowej

Choć trzymanie się zasad związanych z bezpieczeństwem IT umieściliśmy na końcu, są one równie istotne jak wszystkie pozostałe. Podczas projektowania lokalnych sieci komputerowych należy wnikliwie przeanalizować zagrożenia, które mogą pojawiać się w przyszłości po ich rozbudowie. Na tej podstawie wprowadza się rozwiązania ograniczające ryzyko ich wystąpienia do absolutnego minimum.

Zleć specjalistom wykonanie projektu infrastruktury komputerowej – zgłoś się do BSS!

Pamiętaj, że opisana przez nas skalowalność to tylko jedna z wielu cech, jakie powinna mieć dobra infrastruktura IT. Do innych istotnych zalicza się m.in. wydajność, nadmiarowość czy prostotę zarządzania. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych w oparciu o kluczowe zasady wymaga ogromnej wiedzy oraz doświadczenia. Tym może pochwalić się nasza firma, dlatego już dziś skontaktuj się z Business Systems Solutions. Nawiąż współpracę z profesjonalistami, którzy zajmą się wdrożeniem dopasowanego do potrzeb systemu informatycznego.

Zależy Ci na współpracy z kadrą doświadczonych informatyków? Na pewno rozważasz outsourcing IT dla firm. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu wszystkie urządzenia w Twoim biurze znajdą się pod profesjonalną opieką. Zanim jednak podpiszesz umowę na obsługę informatyczną, zwróć uwagę na kilka kwestii. Podpowiadamy, co wpływa na jakość współpracy z zespołem od outsourcingu i informujemy, jaki jest koszt administracji technologicznej w Warszawie.

Zanim zdecydujesz się na outsourcing IT

Zarządzanie systemem IT to spore wyzwanie, dlatego warto powierzyć je specjalistom. Zewnętrzna obsługa informatyczna firm często jest bardziej opłacalna od samodzielnego tworzenia kadry informatyków. Do jej zalet należą:

Profesjonalny outsourcing daje dostęp do specjalistów z różnych dziedzin praktycznie przez całą dobę. W każdej chwili możesz skontaktować się z ekspertami od sieci VPN i serwerowni, oprogramowania biznesowego i szyfrowania danych. Informatycy podejmą się też konfiguracji i naprawy sprzętów, takich jak drukarki, faksy i urządzenia mobilne. Przed podpisaniem umowy z wykonawcą warto jednak dowiedzieć się więcej na temat warunków planowanej współpracy i dobrze się do niej przygotować. Jak to zrobić?

Określ potrzeby swojej firmy

Pamiętaj, że każdy przedsiębiorca ma inne potrzeby. Opieka informatyczna firm może mieć różnorodny zakres. Osoby prowadzące niewielki biznes często decydują się na doraźne wsparcie, pomoc w rozwiązywaniu problemów technicznych i wstępnej konfiguracji sieci oraz sprzętów. Właściciele dużych przedsiębiorstw wymagają szerszego podejścia do obsługi IT. Jeżeli od dawna nie monitorowałeś efektywności wdrożonych technologii, może być konieczna ich modernizacja. Zapoznaj się z wariantami outsourcingu. Przeważnie dzieli się go na pakiety obejmujące różne usługi. Koszt uzależniony jest od stopnia zaawansowania sieci, liczby sprzętów i zaangażowanych w zarządzanie nimi specjalistów.

Poznaj sposoby rozwiązywania usterek informatycznych

Przy wyborze firmy do opieki informatycznej zwróć uwagę na wdrażane przez nią metody rozwiązywania problemów. W naszej ofercie znajduje się między innymi service desk, czyli oprogramowanie służące do szybkiego diagnozowania i naprawiania awarii. Dzięki niemu informatycy mogą zdalnie usuwać usterki. Niezbędne jest także wsparcie telefonicznie. Kontaktując się z pracownikiem odpowiedzialnym za outsourcing, uzyskuje się instrukcję, jak krok po kroku postępować w przypadku nieprawidłowości działania sprzętu lub po prostu braku umiejętności jego obsługi. Kontakt powinien być natychmiastowy, by Twoja firma w wyniku awarii nie była narażona na straty i opóźnienia.

Bądź otwarty na sugestie zespołu IT

Nawet najlepszy zespół informatyczny potrzebuje Twojego wsparcia. Jeśli zależy Ci na sprawnym działaniu sprzętów i bezpiecznym przepływie danych, przestrzegaj zaleceń specjalistów. W ramach opieki IT możesz liczyć na doradztwo techniczne i konfigurację wszystkich urządzeń. Wiele zależy jednak od sposobu ich codziennego użytkowania. Bądź otwarty na sugestie informatyków. Technologie nieustannie się zmieniają, metody ataków hakerów ewoluują. Należy regularnie dostosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości, na przykład przez naukę obsługi nowego oprogramowania i wymianę starego sprzętu na nowy. To kwestia bezpieczeństwa danych firmy i unikania awarii wynikających z przestarzałych rozwiązań technologicznych.

Outsourcing informatyczny dla firm

Dzięki profesjonalnemu outsourcingowi IT Twoja firma może wiele zyskać. Wystarczy, że dobrze określisz swoje potrzeby, wybierzesz odpowiedniego usługodawcę i będziesz przestrzegać zaleceń ekspertów. Zapoznaj się z naszą ofertą i postaw na opiekę informatyczną z szybkim rozwiązywaniem problemów technicznych. Zapewniamy szeroki zakres usług dla przedsiębiorców z Warszawy i okolic.

Rozwój biznesu bez nowych technologii praktycznie nie jest możliwy. Komputery, drukarki, serwery, dostęp do sieci… To wszystko bardzo ułatwia kontakt z klientami i ich obsługę. Chcesz, by Twoje urządzenia biurowe i transmisja danych działały niezawodnie? Sprawdź, czym jest profesjonalna administracja IT. Wyjaśniamy, jakie usługi obejmuje obsługa informatyczna firm w Warszawie i dlaczego warto z niej skorzystać.

Administrowanie systemem informatycznym

Przede wszystkim musisz pamiętać, jak szerokim pojęciem jest system IT. W jego zakres wchodzą nie tylko posiadane przez Ciebie urządzenia, ale także zainstalowane na nich oprogramowanie oraz sposób przesyłania i przetwarzania danych. Współczesne technologie są bardzo zaawansowane i aby sprawnie nimi zarządzać trzeba mieć specjalistyczną wiedzę. To jeden z powodów, dla których coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na obsługę informatyczną przez firmę zewnętrzną i rezygnuje z zatrudnienia własnego informatyka. To tańsze, skuteczniejsze rozwiązanie, dzięki któremu w każdej chwili można uzyskać wsparcie specjalistów różnych dziedzin IT.

Zabezpieczenie danych firmy

W każdej firmie przechowuje się wiele danych wrażliwych. Należy otoczyć je szczególną ochroną, chociażby ze względu na obowiązujące przepisy. Przedsiębiorcy powinni zwracać dużą uwagę na bezpieczeństwo przepływu informacji oraz metody ich archiwizowania. Poważnym zagrożeniem są ataki hakerów, którzy chcą uzyskać dostęp do danych przedsiębiorstwa. Administracja IT obejmuje między innymi instalację zabezpieczeń, takich jak zapory sieciowe, programy antywirusowe oraz blokowanie dostępu do archiwum za pomocą odpowiedniego szyfrowania i haseł. Zabezpieczenia trzeba regularnie aktualizować i dostosowywać do zmieniających się technologii. Warto pamiętać też o tworzeniu kopii zapasowych danych, dzięki której nigdy nie zostaną utracone.

Kontrola oprogramowania i urządzeń IT

W ramach obsługi informatycznej firm można skorzystać z regularnej kontroli urządzeń biurowych i oprogramowania. To najlepszy sposób na uniknięcie usterek. Dobry informatyk zadba o konserwację sprzętu, a w razie potrzeby zaleci jego modernizację. Nie warto czekać, aż wdrożone rozwiązania przestaną działać, trzeba obserwować ich efektywność i na bieżąco podejmować decyzje o zmianach. Administracja IT polega też na doborze wyposażenia dostosowanego do potrzeb biura. Fachowcy zajmują się doradztwem technologicznym i podpowiadają, jaki sprzęt sprawdzi się do realizacji określonych zadań oraz zmieści się w założonym przez przedsiębiorcę budżecie.

Rozwiązywanie problemów technicznych

Jak poradzić sobie z nagłymi awariami? Brak dostępu do sieci, sprzęt, który nagle przestaje reagować na polecenia użytkownika… Wszystko może się wydarzyć. Na pewno nie chcesz pozwolić sobie na opóźnienia w działaniu firmy ze względu na usterki techniczne. W takiej sytuacji outsourcing administracji IT szczególnie się przydaje. Pomoc udzielana jest natychmiastowo. Można skorzystać z obsługi telefonicznej i oprogramowania service desk, które ułatwia diagnostykę i szybkie rozwiązywanie problemów. W wielu przypadkach specjaliści są w stanie zdalnie usunąć awarię i nie trzeba oczekiwać na ich przyjazd do biura.

Konfiguracja sieci IT

Wśród najczęstszych zadań realizowanych przez specjalistów od administracji IT można wymienić konfigurację i konserwację infrastruktury sieciowej firmy. Każde biuro potrzebuje sprawnej transmisji danych i stałego dostępu do Internetu. Ważny jest dobry projekt sieci, wdrożenie go i profesjonalna obsługa urządzeń. Informatycy dbają o dobre połączenie urządzeń i odpowiednie szyfrowanie danych. Pomagają w zakupie i montażu szaf serwerowych oraz modernizacji starej infrastruktury.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na zewnętrzną obsługę informatyczną firmy. Obejmuje ona szeroki zakres usług, w tym między innymi instalację oprogramowania, konserwację urządzeń i naprawę usterek. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z administracji IT w Warszawie w korzystnej cenie.

Osoby prowadzące niewielkie biznesy zwykle samodzielnie opiekują się własnymi systemami IT. Jednak wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, gdy przybywa komputerów i rośnie ilość wykorzystywanych programów, staje się to coraz trudniejsze i zabiera mnóstwo czasu. Można wtedy zatrudnić zespół informatyków, jednak generuje to bardzo wysokie koszty. Na szczęście istnieje dużo tańsza alternatywa w postaci usługi kompleksowej obsługi informatycznej firm. Świadczy ją nasze przedsiębiorstwo, BSS z Warszawy. W artykule wyjaśniamy, czym ona jest oraz wymieniamy wynikające z niej korzyści – sprawdź już teraz!

Obsługa informatyczna firm – czym jest ta usługa?

Gdybyś osobiście zatrudniał informatyków, odpowiadaliby oni za utrzymanie systemów IT w Twoim przedsiębiorstwie. Dokładnie na tym samym skupia się usługa, jaką jest kompleksowa obsługa informatyczna firm. Główna różnica polega na tym, że w tym przypadku opłacasz miesięczny abonament i uwalniasz się od konieczności utrzymywania dodatkowych pracowników – korzystasz ze wsparcia specjalistów pracujących na rzecz usługodawcy. To on w ramach podpisanej z Tobą umowy przejmuje na siebie odpowiedzialność związaną np. z prawidłowym działaniem serwerów, aktualizacją i zabezpieczaniem oprogramowania czy wdrażaniem nowych rozwiązań technologicznych.

Jakie usługi mogą wchodzić w skład obsługi informatycznej firm?

Ogromną zaletą korzystania z obsługi informatycznej jest to, że zakres usług możesz precyzyjnie dopasować do potrzeb własnej firmy. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze, płacąc tylko za to, co faktycznie jest Ci potrzebne. Oferta taka zawsze obejmuje kompleksową opiekę nad infrastrukturą IT, a więc jej utrzymanie, zabezpieczanie oraz rozwijanie, jeśli będzie to niezbędne.

Oprócz tego możesz zlecić informatykom z zewnętrznego przedsiębiorstwa zajęcie się m.in.:

Jakie korzyści uzyska Twoja firma po podpisaniu umowy na obsługę informatyczną?

Jeśli zajmowanie się systemami IT w Twoim przedsiębiorstwie zajmuje zdecydowanie za dużo czasu i jest bardzo kosztowne, zlecenie kompleksowej obsługi informatycznej będzie doskonałym wyborem. Jak podkreślają specjaliści naszej firmy, przede wszystkim zmniejszysz koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. Usługa jest dużo tańsza niż utrzymywanie własnych pracowników, a do tego odchodzą Ci wydatki związane z rekrutacją i szkoleniami. Jednocześnie comiesięczna opłata jest stała, dzięki czemu łatwiejsze staje się planowanie firmowego budżetu.

Do innych korzyści wynikających z podpisania umowy na kompleksową obsługę informatyczną firmy należy zaliczyć:

Zleć obsługę informatyczną swojej firmy specjalistom z BSS!

Jak widzisz, kompleksowa opieka nad systemami IT realizowana w formie usługi przez zewnętrzne przedsiębiorstwo pozwala nie tylko oszczędzać pieniądze, ale także rozwijać biznes. Jeśli jesteś tym zainteresowany, już dziś zgłoś się do Business Systems Solutions z Warszawy – obsługa informatyczna firm jest podstawowym obszarem naszej działalności. Pomożemy Ci dopasować jej zakres do indywidualnych potrzeb i zaproponujemy konkurencyjną cenę!

Sprawny przepływ danych w systemach informatycznych to dziś podstawa funkcjonowania większości biznesów. W teorii przekazywanie informacji wewnątrz przedsiębiorstwa wydaje się łatwe, ale w praktyce rodzi mnóstwo komplikacji. Pracownicy często muszą ręcznie przepisywać m.in. tabele z jednego arkusza do drugiego, co stwarza ryzyko wystąpienia błędu i przede wszystkim zajmuje mnóstwo czasu. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne technologie, dzięki którym możliwa jest automatyzacja raportowania w firmie. W artykule nasi specjaliści wyjaśniają, jakie procesy może ona obejmować oraz dlaczego warto zdecydować się na jej wdrożenie – sprawdź już teraz!

Jakie procesy związane z raportowaniem można zautomatyzować?

Najważniejszą zasadą, jaką należy kierować się w tym przypadku, jest to, aby automatyzacją obejmować jedynie czynności powtarzalne, które wykonuje się według jakiegoś schematu. Biorąc pod uwagę raportowanie w firmie, chodzi tutaj głównie o procesy przetwarzania informacji, bez tych związanych na przykład z ich analizowaniem bezpośrednio przez zespoły pracowników.

Automatyzacja może więc obejmować przede wszystkim takie obszary działania przedsiębiorstwa, jak:

Jak podkreślają specjaliści naszej firmy, o automatyzacji raportowania warto pomyśleć w momencie dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa. Jeśli ilość i stopień skomplikowania danych rośnie, a do tego coraz częściej pojawiają się błędy podczas ich przetwarzania, inwestycja w takie rozwiązanie IT bardzo się opłaci.

Dlaczego warto wdrożyć automatyzację raportowania w firmie – główne korzyści

Mnogość korzyści wynikających z wdrożenia takiej technologii w przedsiębiorstwie sprawia, że inwestycja ta może stosunkowo szybko się zwrócić. Najważniejszą zaletą automatyzacji raportowania w firmie jest oczywiście oszczędność czasu. Zarówno przedsiębiorca, jak i jego pracownicy będą mogli skupić się na innych zadaniach, dużo ważniejszych z punktu widzenia rozwoju działalności gospodarczej.

Do innych kluczowych korzyści należy zaliczyć ograniczenie błędów podczas realizacji procesów przetwarzania danych. Jednocześnie automatyzacja raportowania w firmie to efektywniejsza analiza informacji, która ułatwia podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

Jak przebiega proces wdrożenia narzędzi do automatyzacji raportowania?

Jeśli tylko chcesz, możesz oczywiście używać w swojej firmie darmowych narzędzi informatycznych do przetwarzania danych. Jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów, którzy zajmą się wdrożeniem dedykowanych systemów do automatyzacji raportowania.

Proces ten jest wieloetapowy i ma charakter indywidualny. Składają się na niego m.in. takie działania, jak:

Skorzystanie z usług specjalistów to nie tylko pewność, że zaproponowane rozwiązania będą odpowiednio dopasowane do potrzeb. To również możliwość korzystania z profesjonalnego wsparcia technicznego zarówno przed, jak i po wdrożeniu narzędzi do automatyzacji raportowania w firmie. Jednocześnie będziesz mógł korzystać z wielu dodatkowych usług IT, dzięki którym jeszcze bardziej usprawnisz działanie swojego przedsiębiorstwa.

Zleć wdrożenie narzędzi do automatyzacji raportowania – skorzystaj z usług BSS!

Już dziś możesz przekonać się osobiście, jak wiele korzyści przyniesie Twojemu przedsiębiorstwu automatyzacja raportowania. W celu wdrożenia odpowiednich narzędzi skontaktuj się z naszą firmą – Business Systems Solutions. Zaproponujemy sprawdzone rozwiązania, które skutecznie zintegrują systemy informatyczne i przyczynią się do usprawnienia procesów przepływu oraz analizy danych. Jednocześnie zaoferujemy wiele dodatkowych usług IT dla Twojego biznesu – poznaj je wszystkie już teraz!

Firmy pracujące z ogromną ilością danych i wykorzystujące dużo oprogramowania muszą inwestować w rozbudowane systemy informatyczne. Sercem każdej takiej infrastruktury IT jest serwer i obecnie coraz częściej przedsiębiorstwa przechodzą z klasycznego rozwiązania fizycznego na chmurowe. Procesy zarządzania tym narzędziem powinni realizować fachowcy, ale podstawą zawsze jest przygotowanie odpowiedniej strategii działania. W artykule specjaliści naszej firmy – BSS, podpowiadają, jakie czynniki w tym zakresie należy brać pod uwagę – poznaj najnowsze trendy!

Dlaczego infrastruktura IT w firmach jest coraz częściej oparta o serwery w chmurze?

Na początek kilka słów w temacie modelu nowoczesnej infrastruktury IT. Jeszcze do niedawna większość firm utrzymywała ją na urządzeniach fizycznych, czyli wyspecjalizowanych komputerach. Niestety, wiązało się to z licznymi niedogodnościami. Profesjonalne serwery są drogie, a ich utrzymanie nie ogranicza się jedynie do serwisowania, rozbudowy czy zakupu oprogramowania. Poważnym wyzwaniem jest zarządzanie serwerownią – to ogromne pomieszczenie, które musi mieć wydajny system chłodzenia i nowoczesne zabezpieczenia PPOŻ.

Rozwiązania chmurowe eliminują wszystkie te problemy, co czyni je coraz popularniejszymi. Najważniejsze zalety serwera w chmurze to:

Jak podkreślają specjaliści naszej firmy, przedsiębiorstwa często korzystają dziś z wielu rozwiązań chmurowych jednocześnie. W efekcie zarządzanie infrastrukturą IT o tak rozbudowanym charakterze wymaga opracowania dobrze przemyślanej strategii.

Jakie są trendy w zarządzaniu infrastrukturą IT stworzoną z usług w chmurze?

Czynnikiem kluczowym, jaki biorą pod uwagę wszyscy przedsiębiorcy w zakresie zarządzania infrastrukturą IT, jest optymalizacja kosztów. Wymaga to odpowiedniego doboru zarówno rozwiązań chmurowych, jak i metod rozliczeniowych gwarantujących przejrzystość wydatków. Równie istotna jest ochrona danych, co z kolei oznacza konieczność opracowania i wdrożenia procedur bezpieczeństwa. Warto w tym zakresie skorzystać ze wsparcia doświadczonych specjalistów, dlatego zachęcamy do kontaktu z Business Systems Solutions – mamy ogromne doświadczenie w obsłudze systemów informatycznych.

Do innych ważnych trendów związanych z administrowaniem infrastrukturą IT należy zaliczyć:

Zarządzanie infrastrukturą IT – jak zadbać o bezpieczeństwo?

W dobie wirtualizacji serwerów kwestie związane z ich zabezpieczaniem są wyjątkowo istotne. Stanowią one kluczowy element strategii zarządzania infrastrukturą IT, w której należy zawrzeć m.in.:

Opiekę nad infrastrukturą IT przekaż w ręce profesjonalistów – postaw na outsourcing usługi!

Choć opiekę nad serwerami możesz powierzyć własnym pracownikom, niestety wiąże się to z dużymi kosztami. Z tego powodu coraz więcej przedsiębiorstw przechodzi na outsourcing, korzystając z pomocy zewnętrznej firmy, która zajmuje się zarządzaniem infrastrukturą IT. Taką usługę świadczymy w Business Systems Solutions – skontaktuj się z nami i poznaj ofertę już dziś. Zapewniamy kompleksowe wsparcie zarówno w zakresie administracji rozwiązaniami informatycznymi, jak i ich wdrażaniu, zabezpieczaniu oraz konfigurowaniu!

Możliwości rozwoju firm są dziś w dużej mierze uzależnione od nowoczesności wykorzystywanych przez nie narzędzi. Istotną rolę w usprawnianiu pracy, zwiększaniu konkurencyjności na rynku oraz optymalizacji kosztów odgrywają m.in. programy komputerowe. Często przedsiębiorstwa korzystają z wielu ich rodzajów, które działają niezależnie od siebie, co rodzi różne problemy komunikacyjne. W takich przypadkach z pomocą przychodzi integracja oprogramowania, o której więcej dowiesz się z artykułu. Sprawdź, czym jest, jakie przynosi korzyści oraz na co zwrócić uwagę przed jej wykonaniem – zapraszamy do lektury!

Co kryje się pod pojęciem integracji oprogramowania?

Jeśli zatrudniasz wiele osób, które pracują w różnych zespołach, zapewne od czasu do czasu organizujesz dla nich wydarzenia związane z integracją. Cel jest w tym przypadku oczywisty – zacieśnianie kontaktów poprzez zapewnienie warunków do lepszego poznania się. Ma to pozytywny wpływ na morale pracowników, ale przede wszystkim usprawnia współpracę pomiędzy nimi, co przekłada się na wyższą wydajność działania przedsiębiorstwa. Dlaczego o tym wspominamy? Jak wyjaśniają specjaliści naszej firmy, Business Systems Solutions, podobny efekt osiąga się, gdy działania integracyjne dotyczą oprogramowania.

Jest to proces, który ma na celu usprawnienie komunikacji pomiędzy poszczególnymi narzędziami IT wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie. Może on dotyczyć dwóch lub większej liczby programów. Po jego zakończeniu działają one w ramach jednego, spójnego systemu, co pozwala m.in. na swobodną wymianę danych.

Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem procesu integracji oprogramowania?

Przeprowadzenie tego procesu najlepiej zleć specjalistom mającym wieloletnie doświadczenie w takich pracach. W tym celu zgłoś się do naszej firmy BSS – przeanalizujemy Twoje potrzeby w zakresie integracji oprogramowania, opracujemy strategię działań i zajmiemy się jej realizacją. Przed przystąpieniem do pracy określamy m.in.:

Jakie korzyści przynosi firmom integracja oprogramowania?

To, jakie konkretnie korzyści przyniesie przedsiębiorstwu to rozwiązanie, uzależnione jest od jego potrzeb oraz realizowanych w nim procesów biznesowych. Jednak integracja oprogramowania zawsze gwarantuje:

Jak podkreślają specjaliści naszej firmy, wszystko to przekłada się na podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa. Efektywniejsza praca to m.in. lepsza jakość obsługi klienta, która z kolei przyczynia się do poprawy wizerunku marki. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach koszt integracji zazwyczaj jest dużo niższy od wydatków, jakie poniesiesz, chcąc kupić nowe oprogramowanie. Usługa ta jest bowiem coraz popularniejsza, co przekłada się na spadające ceny jej realizacji.

Zleć integrację oprogramowania specjalistom z BSS!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, na temat tego procesu – płynących z niego korzyści i sposobów realizacji – skontaktuj się z naszym doradcą! W Business Systems Solutions pracują wyłącznie doświadczeni specjaliści z branży IT. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania oraz przygotujemy dopasowaną do potrzeb ofertę integracji oprogramowania. Gdy ją zaakceptujesz, zabierzemy się do pracy, przygotowując strategię stworzenia spójnego systemu, łączącego wszystkie programy wykorzystywane w firmie. Z naszą pomocą zyskasz nowe możliwości w zakresie rozwoju swojego biznesu!

Prowadzenie przedsiębiorstwa zwykle wiąże się z wykorzystywaniem różnych systemów informatycznych i przetwarzaniem dużej ilości informacji. To z kolei wymusza stosowanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo danych, ale, wbrew pozorom, nie tylko w zakresie działalności cyberprzestępców. Należy bowiem liczyć się z ryzykiem ich utraty z innych przyczyn, jak np. awaria dysku twardego. Aby zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia takiego zdarzenia, należy regularnie wykonywać kopie zapasowe. W artykule specjaliści naszej firmy BSS wyjaśniają, jakie są rodzaje backupu i dlaczego warto go mieć, a do tego przedstawiają najlepsze związane z nim praktyki – sprawdź już teraz!

W jakim celu warto robić kopię zapasową danych w firmie?

Powodów, dla których warto korzystać z narzędzi do tworzenia backupu, jest wiele. Kopia zapasowa danych pozwoli odzyskać je niezależnie od tego, co będzie powodem ich utraty. Wielu przedsiębiorców często nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże jest ryzyko wystąpienia takiego zdarzenia. Informacje przechowywane na komputerach czy serwerach w firmie mogą zostać utracone bezpowrotnie m.in. z powodu:

Nierzadko powyższe sytuacje prowadzą do utraty informacji kluczowych dla działania biznesu, np. faktur czy elektronicznych dokumentów urzędowych. O tym, jak ważny jest backup danych w firmie, świadczą m.in. badania prowadzone przez różne instytucje. Jedno z nich pokazało, że ponad 90% przedsiębiorstw, które utraciły cenne informacje bez możliwości ich przywrócenia z kopii zapasowej, upadło przed upływem roku od zdarzenia! 

Backup danych w firmie – co warto o nim wiedzieć?

W dzisiejszych czasach proces tworzenia backupu może być w zasadzie całkowicie zautomatyzowany. Wystarczy tylko zainstalować w firmie odpowiedni program, który będzie to robił zgodnie z ustalonym harmonogramem, bez konieczności ingerencji użytkownika. Zanim jednak wdrożysz takie oprogramowanie, powinieneś poznać podstawowe rodzaje kopii zapasowych danych, gdyż musisz zdecydować się na jeden z nich. Do wyboru masz opcję:

Gdzie przechowywać kopię zapasową?

Jak informują specjaliści naszej firmy BSS, w tej kwestii najważniejsze jest to, aby kierować się złotą zasadą „3-2-1”. Oznacza ona:

Kierując się powyższymi wytycznymi, praktycznie do zera eliminujesz ryzyko utraty danych. Możesz przechować je m.in. na dyskach twardych w komputerach i zewnętrznych, pamięciach Flash, płytach czy w chmurze.

Jak przywrócić dane z backupu?

Proces przywracania informacji z kopii zapasowej zwykle jest zautomatyzowany – wystarczy tylko wybrać odpowiednią opcję w oprogramowaniu służącym do jej tworzenia. Zależnie od potrzeb, możesz przywrócić cały backup lub tylko wybrane dane firmy. Oczywiście jeśli tylko chcesz, cały ten proces da się przeprowadzić ręcznie. Wymaga to jednak odpowiedniej wiedzy informatycznej oraz przede wszystkim czasu, jednak w niektórych sytuacjach jest to niezbędne.

Chroń dane swojej firmy – zacznij korzystać z narzędzi do tworzenia backupu!

Wbrew pozorom wdrożenie i skonfigurowanie narzędzi do tworzenia backupu jest procesem stosunkowo szybkim oraz relatywnie niedrogim. Ważne, abyś zadanie to zostawił w rękach specjalistów, dlatego w tym celu najlepiej już dziś skorzystaj z usług naszej firmy – BSS. Wdrożymy nowoczesne oprogramowanie do kopii zapasowych danych i zajmiemy się innymi kwestiami związanymi z bezpieczeństwem systemów IT.

Pomimo trudnych czasów przedsiębiorstwa nadal inwestują ogromne pieniądze w rozwój nowoczesnych technologii. W pewnym sensie stanowią one odpowiedź na kryzys, gdyż w wielu przypadkach pozwalają zwiększać wydajność pracy przy jednoczesnym ograniczaniu wynikających z niej kosztów. Obecnie najwięcej uwagi poświęca się kwestiom związanym z cyberbezpieczeństwem, sztuczną inteligencją oraz chmurą obliczeniową. W artykule opisują je specjaliści naszej firmy – BSS i wymieniają dwa inne ciekawe trendy IT w 2023 roku. Sprawdź, w jakie obszary biznesu warto inwestować!

5 godnych uwagi trendów IT w roku 2023

Rozwój nowoczesnych technologii w dużej mierze podyktowany jest forsowaniem koncepcji Przemysłu 4.0. Wyzwanie stanowi także przetwarzanie coraz większej liczby danych. Ponieważ wiąże się to z ogromnymi kosztami, przedsiębiorstwa coraz chętniej korzystają z rozwiązania alternatywnego dla własnych serwerów, jakim jest chmura obliczeniowa. Ta technologia IT jest trendem od wielu lat. Korzystanie z niej wymusza coraz większy nacisk na cyberbezpieczeństwo, a więc stosowanie rozwiązań zmniejszających podatność systemów informatycznych na ataki.

Jednak, jak podkreślają specjaliści firmy BSS, rok 2023 przynosi także pewne nowe trendy w IT, z których najważniejsze to:

Chmura obliczeniowa

Utrzymywanie własnych serwerów w firmie oznacza konieczność posiadania dużej wolnej przestrzeni. Do tego serwerownie muszą mieć wydajny system chłodzenia oraz nowoczesne zabezpieczenia przeciwpożarowe i związane z cyberbezpieczeństwem. Jednocześnie rosnące zapotrzebowanie na moc obliczeniową komputerów i pojemność nośników danych wymagają stałego unowocześniania sprzętu. Pod tym kątem korzystanie z chmury obliczeniowej jest tańsze i wygodniejsze. Wynika to m.in. ze skalowalności jej zasobów oraz uwolnienia się od kosztów utrzymania własnego serwera.

Rosnący nacisk na cyberbezpieczeństwo

Wspomniane zabezpieczenia stosowane w chmurach obliczeniowych to nie jedyne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Ważne jest bowiem zarówno wdrażanie technologii chroniących systemy IT przed atakami, jak i szkolenie pracowników w tym zakresie.

Przedsiębiorcy kładą duży nacisk na zwiększanie świadomości kadry pracowniczej w zakresie przestępczości internetowej. Uczą, jak ograniczać ryzyko wystąpienia ataków, rozpoznawać je oraz reagować na zagrożenia. Szkolenia związane z cyberbezpieczeństwem mają na celu m.in. zapewnienie ciągłości pracy chmur obliczeniowych i innych systemów IT.

„Zaprzęganie” do pracy sztucznej inteligencji

Pierwszy kwartał roku 2023 zdominowały testy wykorzystania AI w różnych procesach biznesowych. Zainteresowanie sztuczną inteligencją rośnie w niezwykłym tempie. W połączeniu z technologią chmury obliczeniowej daje ona firmom ogromne perspektywy rozwoju, a przy tym może zadbać o poprawę cyberbezpieczeństwa.

Wykorzystanie platform low-code oraz no-code

Są to narzędzia umożliwiające tworzenie oprogramowania na zasadzie podobnej do budowania z klocków. Wykorzystuje się do tego gotowe moduły, które można łączyć bez konieczności programowania. Rozwój tego trendu wynika z pogłębiającego się deficytu specjalistów IT na rynku pracy. Co ważne, przygotowywaniem prostego oprogramowania do instalacji np. w chmurze obliczeniowej coraz częściej zajmuje się sztuczna inteligencja.

Inwestowanie w technologie komunikacji bezprzewodowej

Wszystko wskazuje na to, że rok 2023 będzie także okresem dywersyfikacji technologii komunikacji bezprzewodowej. Wymusza to zarówno korzystanie z chmury obliczeniowej, jak i nacisk na cyberbezpieczeństwo. Prawdopodobnie firmy przestaną skupiać się tylko na jednym rozwiązaniu, np. LTE. Już teraz obserwujemy wdrażanie różnych technologii jednocześnie, w tym m.in. 5G oraz Wi-Fi 6 czy nawet 7.

Rozwijaj systemy informatyczne przy wsparciu firmy BSS!

Planujesz inwestycje związane z wdrożeniem nowoczesnych technologii lub dotyczące sztucznej inteligencji? A może potrzebujesz solidnych administratorów systemów IT? W każdym z tych przypadków skontaktuj się z nami – w BSS świadczymy profesjonalne usługi informatyczne. Proponujemy m.in. rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa, chmury obliczeniowej i sieci.